Végig vezetve nyertünk Debrecenben

Kevesen gondolták volna, hogy a Falco KC-t legyőző Debrecent végig irányítva és vezetve sikerül idegenben legyőznünk. Pedig ez történt, mely győzelemmel nagy lépést tettünk a legjobb nyolcba kerülésért.

DEAC- Zalakerámia ZTE KK 51-66 (10-14, 12-19, 11-16, 18-17)
Debrecen, Jv: dr. Mészáros, Ádám, Fodor

DEAC: Edwin 15/3, Neuwirth 3/3, Drenovac 10, Garamvölgyi, Williamson 10, csere: Tadic 6, Hőgye, Mócsán 7/3, Várszegi, Czermann, Hegedüs. edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Paige 18/3, Ona Embo 16/6, Szalay, Ikpe 4, Tóth 8, csere: Keller 2, Csuti, Németh 5, Ostojic 13/3, Gyimes, edző: Matthias Zollner

A hazaiaknál Buljevic, míg nálunk Hicks és Csátaljay hiányzott a keretből. Hicks sérüléssel bajlódott a héten, de elutazott Debrecenbe és csak a találkozó előtt döntöttek, hogy nem kockáztatják a szerepeltetését.

Ona Embo hármasával, majd Tóth közelijével és Paige duplájával nyitottuk a találkozót. Hazai oldalon Edwin volt eredményes (2-7). Mindkét csapat nagyon akart és sok hiba csúszott a játékukba. Valamivel pontosabban játszottunk és ez elég volt, hogy magunk mögött tartsuk ellenfelünket (10-14).

A második negyed elején sem tört meg a lendületünk és két perc elteltével 10-18-ra vezettünk. A védekezésünk jól működött, nehezen tudtak kosarat szerezni. Három és fél perc alatt már öt csapatfaultnál járt a DEAC így minden fault után büntetők következtek. A 15. perc elején Tóth közelijével tíz ponttal vezettünk (15-25). A hazai távoli dobásokkal próbálkoztak, de szerencsére sikertelenül. A negyed második felében visszaesett a támadójátékunk és próbált közelebb jönni a Debrecen (20-27). A félidő hajrájában Ona Embo rázta meg magát és két gyors kosárral újra tíz pont fölé növeltük az előnyünk. Keller gyorsindításból még szerzett egy ziccert, amire Tadic két büntetője volt a hazaiak válasza. Az első félidőben meggyőző játékkal vezettünk (22-33).

Edwin és Tóth váltott kosarat a második félidő elején, majd Mócsán és Embo tette ugyanezt, de a hárompontos vonalon túlról (27-38). Nem engedtük, hogy lendületbe jöjjenek a hazaiak, Paige pontjaival pedig már 16 ponttal jártunk ellenfelünk előtt (29-45). A negyed hajrájában Ostojic pontjaival tartottuk a távolságot a DEAC-tól (33-49). A dobáspontosság egyik oldalon sem verte a csúcsokat, de ez nem számított, mert nálunk volt az előny.

Kapkodva kezdték a csapatok a záró negyedet, majd másfél perc elteltével Paige büntetőivel léptünk előrébb (33-51). Próbált hosszú hajrát nyitni a DEAC, szereztek is két gyors kosarat, de sikerült Ostojicsnak egy szép centerezéssel megtörni a hazai próbálkozásokat, majd Németh remek passzából Tóth zsákolt egy kézzel (38-55). A negyed felénél ismét jött egy rövid hullámvölgy, amit pontokkal büntetett a házigazda. A 37. percben Edwin távolijával 11 pontra zárkózott a DEAC (46-57). Paige a legjobbkor szerzett távolit, majd Ona Embo a bokáját fájlalva ült le a cserepadra (46-60). Zollner mester időt kért, hogy megnyugodjanak a játékosaink, majd Ostojic hintett egy hármast (46-63). Andjelko Mandic pályára küldte fiataljait, ami annyit jelentett, hogy elengedte a mérkőzést. Paige 2+1-es akciójával végleg eldöntöttük a mérkőzést (46-66). Jöttek is fiatalok csapatunkban, köztük Gyimes Áron, aki először lépett pályára NB I-es mérkőzésen és egy látványos blokkot is kiosztott a játékrész végén.

Végig vezetve, megérdemelten nyertük meg a találkozót!