Nem volt esélyünk a Falco KC ellen

A történelem ismétli önmagát, hiszen tavaly ugyanitt, a bajnokság elődöntőjébe találkozott a két együttes. Ráadásul aznap Magyar Kupát nyert a ZTE FC. Ez az összecsapás már korán eldőlt, hiszen a címvédő már az első félidőben tetemes előnyt szerzett és végül magabiztosan nyert.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely -Zalakerámia ZTE KK 101-63  (31-13, 26-15, 18-20, 26-15)
Szombathely, Jv: Praksch, Goda, Ádám

Falco KC: Pot 18/12, Tanoh Dez 9/3, Benke 19/6, Krivacevic 2, Tiby 7/3, csere: Jordano, Kovács 5/3, Keller A. 6, Barac 2, Perl 19, Pongó  14/12, Verrasztó. edző: Milos Konakov

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 10/9, Szalay 4, Paige 8/3, Ikpe 7/6, Tóth. csere: Keller 2, Németh 18/6, Ona Embo 2, Csátaljay, Ostojic 9, Gyimes, Csuti 3/3. edző: Matthias Zollner

Nagy lendülettel vetették bele magukat a játékba a csapatok és közel három perc alatt hat hárompontost szereztek. Ebből négy volt a házigazdáé, kettő a miénk (12-7). Megtört a lendületünk és a Falco átrohant rajtunk. Semmi sem sikerült, hézagosan védekeztünk, nagyon rosszul támadtunk és Benke vezérletével a 8. percben már húsz ponttal mentek a hazaiak (28-7). Hét perc elteltével Ona Embo büntetőivel mozdultunk el a holtpontról, majd Ostojic és Németh is faragott a hátrányunkból (31-13).

Kiegyenlített játékot hozott a második negyed eleje. Németh távolijával kezdtünk, de hamar újra húsz pontra növelte előnyét a Szombathely. Részsikereket értünk csak el, de a hazaiak frissen és pontosan játszottak. Rengeteg második esélyt adtunk ellenfelünknek, míg nekünk egy sem akadt az első félidőben. Németh hármasaival próbáltunk zárkózni, de egy fecske ugye nem csinál nyarat, így a félidőre közel harminc pontos hátrányt szedtünk össze (57-28).

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a Falco tovább robogott és állandósult a harminc pont feletti különbség. Öt perc alatt mindössze négy pontot tudtunk szerezni. A negyed felénél végre Hicks is betalált és egymást követően három triplát írhattunk a lőlapjára (69-41). A 28. percben Benke törte meg a lendületünket egy triplával (72-41). A játékrész utolsó momentuma Keller Iván ejtése volt, amivel megnyertük a negyedet (75-48).

A záró negyedet is a hazaiak kezdték jobban, hiszen kicsivel több mint két perc alatt tíz pontot szereztek, míg nálunk Ikpe szerzett egy távolit (85-51). A folytatásban teljesen szétesett a játékunk, nem koncentráltunk és ez rengeteg hibát szült. A Falco nem vett vissza a lendületéből és fokozatosan negyven pontra növelte az előnyét (91-51). Hosszú percek teltek el újabb pontszerzés nélkül. Matthias Zollner négy perccel a vége előtt Gyimes Áront küldte pályára és csak Ostojic maradt légiósként a parketten. Az utolsó két percet színmagyar ötössel zártuk. Csuti hármast hintett, Németh pedig könnyű ziccert szerzett, amivel elkerültük a negyvenpontos vereséget (101-63).

Fotó: Bálizs Zsuzsa