Nagyüzem volt utánpótlás csapatainknál

U11 Kenguru bajnokság , alapszakasz 5. régió C csoport , 6. forduló, Zalaegerszeg, Ostoros-csarnok
Zalakerámia ZTE KK/B – Sólyomfiókák 92-26 (31-7, 26-14, 18-2, 17-3)

Zalakerámia ZTE KK/B:  Bencze L. 27, Jugovits 12, Arros A. 4, Balogh 15, Tófeji. Csere: Nemesi 6, Jokhel 5, Nagy A. 8, Jónás 13, Korcsmár 2. Vezetőedző:  Halász Gergely.

Halász Gergely értékelése: - A korai kezdés ellenére hatalmas elánnal kezdtük a mérkőzést, gyakorlatilag állva hagytuk az ellenfelünket. Koncentrált védekezésünknek köszönhetően sok labdát szereztünk és pontos befejezéseket hajtottunk végre. A második félidőben sem lankadt a figyelmünk,  sőt még rá is tudtunk tenni egy lapáttal és mindössze öt  pontot engedélyeztünk ellenfelünknek. Az egész mérkőzésen jó ritmusban játszottunk és élveztük a játékot.

Zalakerámia ZTE KK/B -  Kanizsai Mókusok  97-57 (36-14, 25-20, 18-9, 18-14)

Zalakerámia ZTE KK/B: Bencze L. 20, Jugovits 16, Arros A. 7, Balogh 11, Tófeji 1. Csere:  Nemesi 11, Jokhel 2, Nagy A. 18,  Jónás 8, Korcsmár 3. Vezetőedző:  Halász Gergely.

Halász Gergely értékelése: -  A kanizsai lányok ellen nem változtattunk az első meccsen bevált stratégiánkon. Kicsit álmosabb kezdést követően újra magukra találtak a fiúk, majd a javuló védekezésünknek köszönhetően labdaszerzésekkel, azokból gyors indulásokkal előnyre tudtunk szert tenni. A megszerzett előnyt aztán a második etapban is növelni tudták a gyerekek, harcosan védekeztek, küzdöttek, haraptak támadásban. A fordulást követően továbbra is mi irányítottuk a játékot mely magabiztos győzelmet eredményezett. Összegezve a hétvégén látottakat, megérdemelt  két győzelmen vagyunk túl. Támadáshatékonyságban, védekezésben, csapatjátékban, büntetőzésben és leginkább győzni akarásban kottázható volt a különbség az előző fordulóhoz képest. Várjuk a következő fordulót.

U11 Kenguru bajnokság, alapszakasz, 5. régió A csoport, 6. forduló, Körmend:

Zalakerámia ZTE KK/A – Ifjú Sólyomfiókák  65-56 (8-9,  29-12, 6-20,  22-15)
Zalakerámia ZTE KK/A: Bencze G. 36, Dörnyei 9, Ouldamar A. 5, Fábián 4, Szak 3. Csere: Zsilvölgyi 3, Németh N. 3, Spilák 1, Sinka 1, Tóth H., Adrovicz M., Szilasi. Vezetőedző:  Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Körmendi Törpördögök – Zalakerámia ZTE KK/A  44-65 (15-10, 11-28, 7-7, 11-20)
Zalakerámia ZTE KK/A: Bencze G. 24, Fábián 14, Szak 8, Ouldmar A. 7, Dörnyei 3. Csere: Szilasi 3, Szabó B. 2, Németh N. 1, Adrovicz M. 1, Tóth H. 1, Zsilvölgyi 1, Sinka. Vezetőedző Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Ambrusné Bacsárdi Szilvia értékelése: - A régió három  legerősebb csapata találkozott, és  igazán jó mérkőzéseket láthattunk. A forduló döntött a regionális döntőbe kerülés sorrendjéről,  és ez a teher kicsit érezhető volt a csapaton is. Mindig nehéz a körmendi pályán játszani, és bőven voltak pontatlanságok a dobások terén főleg. Ami előrelépés volt ebben a fordulóban az eddigiekhez képest az a jó 2:1 lebontások voltak. A Szombathely elleni harmadik  negyed sajnos egy küzdés nélküli, elrontott negyed volt, de ezt leszámítva kifejezetten jó negyedeket tudtunk játszani, jó egyéni teljesítményekkel.

U14 regionális serdülő bajnokság, 5. forduló, Győr:
Zalakerámia ZTE KK/B -  Hévíz SK  81-65 (18-17, 25-17, 19-18, 19-13)

Zalakerámia ZTE KK/B: Hunyadi 24, Nagy M. 6, Sulyok 4, Bohár 2, Lovas-Bán  2.  Csere: Ouldamar B. 15/3, Soltész 14, Viant 8, Szalai Z. 4, Takács 2, Beledi, Ruzsics.  Vezetőedző:  Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése:  - Alacsony fordulatszámon indult a mérkőzés és ez sajnos így is maradt, mert nem tudtunk felpörögni, ahogy szoktunk. Csináltunk jó támadásokat és védést is, de összességében nem játszottunk szépen. Sokszor volt bátortalan, önbizalom-hiányos a játékunk. A győzelemmel viszont bebiztosítottuk az első helyünket, amiért jár a gratuláció.

Győri KC/A – Zalakerámia ZTE KK/B 88-67 (17-21,  21-23, 24-11, 26-12)
Zalakerámia ZTE KK/B:  Hunyadi 20, Nagy M. 2, Sulyok 10, Szalai Z. 2, Lovas-Bán 6.  Csere: Ouldamar B. 8, Soltész 7, Viant  4, Bohár 4, Takács, Beledi, Neubauer 4. Vezetőedző:  Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése: - A forduló elsőségért ment a küzdelem, de összeségében megnyertük a Nyugat-Regionális Bajnokságot. Nálunk két kulcsjátékos is sérült volt, akik fizikálisan nagyon hiányoztak a Győr magas emberei ellen. Ettől függetlenül nagyot küzdöttünk, 0-8-s  hátrányból 18-10-re fordítottuk a mérkőzést és az előnyt egészen a harmadik negyed közepéig tudtuk tartani. Itt már támadásban nem hoztunk jó döntéseket és a védőlepattanóknál nem sikerült megszerezni a labdákat, így a Győr először tudott győzni ellenünk.

U16 kadett bajnokság.  Rájátszás, Fehér A csoport, 2. forduló, Budapest:

MAFC/B – Zalakerámia ZTE KK  59-76 (17-22,  33-14, 11-24, 9-16)

Zalakerámia ZTE KK: Györe 2, Károlyi 22/3, Gérczei 32/6, Boncz 7, Rékli 5/3. Csere: Rinkó, Bánfi, Kakas 5, Aranyosi, Martonics 3/3, Adrovicz B. Vezetőedző:  Bödör Ferenc

Bödör ferenc értékelése: - A múlt heti nagy pofon után egyetlen célunk volt, hogy a játékosok visszaszerezzék az önbizalmukat. Az első félidőben ennek nem sok nyomát láttuk, pedig a mostani ellenfelünk nem olyan képességekkel bírt, mint az ezelőtti. Nagyon bizonytalanok voltunk támadásban és védekezésben egyaránt. Szerencsére a második félidőt már határozottabban kezdtük és ennek meglett az eredménye. Akkor sem játszottunk annyira jól, de azért néhány tudatos elemet, néhány ritmus váltást felfedezhettünk a játékunkban. A sebességünk is nagyobb volt és talán akaratban is léptünk előre. Remélem tudjuk ezt folytatni, mert fontos mérkőzések jönnek.

U 18 junior bajnokság. Rájátszás, Fehér csoport, Budapest:

MAFC – Zalakerámia ZTE KK  86-84  (19-24, 23-22, 22-19, 22-19)

Zalakerámia ZTE KK: Gerencsér 27/3, Ruzsics 12, Tóth B. 22/3, Horváth B. 2, Garai. Csere: Szalai K. 4, Tóth Á. 2, Kovács 11/9, Jordán 4, Molnár B., Szalai Zs. Vezetőedző:  Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: - Végig kiélezett mérkőzést játszottunk, talán mondhatjuk, hogy 30 percig irányítottuk a mérkőzést. Jól lepattanóztunk, az ellenfél meghatározó játékosain azonban nem védekeztünk tudatosan, pedig több lepattanónk és több rádobásunk is volt. Az utolsó 5 percre 11 pontos hátránnyal mentünk be, ekkor jó védekezéssel elbizonytalanítottuk a hazaiakat, de megfordítani már nem sikerült a mérkőzést. Az igazsághoz tartozik, hogy sérülés és betegségek miatt ezúttal is hátrányból kellett játszanunk, sajnos már sokadszor, de a fiúk hozzáállásával maximálisan elégedettek lehettünk.

Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 82-61 (15-19, 23-15, 15-15, 29-12)
Paks.

Zalakerámia ZTE KK: Gerencsér 6, Ruzsics17, Kovács 6, Hosszú 4, Garai 22. Csere: Tóth M., Szalai K. 3, Tóth Á.,  Jordán, Molnár B.  Vezetőedző:  Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: - Tizenöt percig tudtuk lassítani, kontrollálni az ellenfelünket, de tulajdonképpen a harmadik  negyed végéig kiegyenlített volt a játék. Ekkor 4 pontos hátrányban voltunk, de az utolsó negyedben sok hibával játszottunk. Annyi eladott labdánk volt, mint addig a mérkőzés során, elveszítettük a ritmusunkat, átrohant az ellenfél rajtunk és könnyen szerezték a kosarakat. Hiába volt több rádobásunk, a dobószázalékunk elmaradt az eddigi átlagunktól, a dobott 61 pont idegenben általában kevés egy győzelemhez.

Fotó: Jóna István