Igazi csapatjátékkal győztük le a címvédőt!

A 24. fordulóban a regnáló bajnok, Falco KC ellen remek első félidőt produkált csapatunk. A negyedik negyed elején szinte visszajött a meccsbe a vendégcsapat, de hatalmas akarással és csapatjátékkal sikerült megállítani a lendületüket és végül nagy küzdelemben, végig vezetve  sikerült megnyerni a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-85 (29-12, 24-20, 19-30, 25-23)
Zalaegerszeg, 2000 néző, JV: Praksch, Kovács, Major

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/6, Szalay, Paige 11/9, Ikpe 9/3, Tóth 8, csere: Ona Embo 20/9, Ostojic 13/3, Keller 12/12, Csátaljay 7/3, Németh, edző: Matthias Zollner

Falco KC: Pot 5, Benke 6, Tanoh Dez, Tiby 13/9, Keller 9/3, csere: Perl 24/3, Pongó 8/6, Jordano 12/12, Kovács, Barac 8, edző: Milos Konakov

Mindkét együttes teljes kerettel áll ki a mérkőzésre, melyet nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A dobások nem igazán ültek egyik oldalon sem. A 4. percig Tóth Ádám neve mellett jegyezhettünk fel négy pontot (4-0). A vasiak első pontját Tiby szerezte büntetőből. Határozottan és jól védekeztünk a negyed első felében és Ikpe és Hicks hármasával távolodtunk ellenfelünktől (12-5). Nagy iramot diktáltak a csapatok és jó volt látni, hogy kevés hibával játszunk. A 8. percben Ona Embo és Paige kosaraival átléptük a tízpontos különbséget (22-10). A Falco időt kért, Csátaljay meg egy hármassal fokozta az amúgy sem gyenge hangulatot (25-10). A negyed végén Perl büntetőire Hicks egy gyors ziccerrel válaszolt (29-12).

Óriási energiát tettek bele a fiúk a második negyed elején is és két perc elteltével már húsz pontra nőtt a különbség (35-15). Konakov mester időt is kért, mert nehezen viselte, hogy csapata szenved a parketten. A 13. percben Keller Ákos ellen fújtak belemenést és hevesen reklamált, amiért technikait is kapott, begyűjtve negyedik hibáját. A negyed felénál Tiby és Keller Iván váltott hárompontost (44-22). A félidő hajrájában állandósult a húsz pont körüli különbség a csapatok között. Az utolsó percen belül Ostojic, majd Pot szerzett távolit. A félidőt Hicks büntetői zárták le (53-32).

A nagyszünet után a Szombathely kapta el jobban a rajtot és kicsivel több, mint egy perc alatt 6-0-át futottak (53-38. Keller Iván törte meg a rossz sorozatunkat egy triplával, majd Tóth tett hozzá egy közelit (58-40). Perl vitte a vállán a vendégeket, de nem igazán tudtak közelebb férkőzni, mert előbb Keller Iván szórt újabb triplát, majd Tóth pöcizett vissza egy kimaradt távolit (63-46). Próbáltuk lassítani a játékot, majd Ona Embo dobta át távolról a Falco védelmét (66-48). Nem engedtük lendületbe jönni a vasiakat, tettük ezt úgy, hogy Ostojic támadólepattanót szerezve dobott faulttal együtt kosarat (70-48). A 28. percben Pongó hármasával lépte át az ötvenet a Falco (70-51). A negyed hajrájában visszaesett a koncentrációnk és ezt pontokkal büntették a vendégek (72-59). Jordano hármasával tíz pontos előny maradt a záró negyedre (72-62).

Két triplával nyitottak a vasiak, majd Ona Embo hármasára Perl egy duplát is rátett (75-70). Kezdett meleg lenni a lábunk alatt a talaj, hiszen a Falco játéka látványosan feljavult. A 33. perc elején Hicks büntetői oltották a tüzet (77-70).  Nem tudott kosarat szerezni a Falco, nem úgy Ona Embo, aki oldalról újabb hármast süllyesztett el a vasi gyűrűben (80-70). Időt kértek a vendégek, de az igazi áttörés nem jött a játékukban. Hicks, majd Paige is hármast szerzett, míg a vendégek Keller és Perl dupláival válaszoltak (86-77). Emberfeletti munkát tettek bele a fiúk a hajrába és Keller Iván hármasával 17 pontos előnnyel kezdtük az utolsó két percet (94-77). A vendégek még egy utolsó rohamra indultak, de ez már csak egy kis fellángolás volt és csak kozmetikázni tudták az eredményt.

Csapatunk végig vezetve, nagyot küzdve győzte le a címvédőt, az alapszakaszban harmadik csapatként és nagy lépést tettünk a rájátszásba jutásért. Köszönet a közönségnek is a fantasztikus hangulatért!